UniPack

Kategorie Produktów

(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Szukaj

Idealne opakowania i pojemniki do diety pudełkowej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Czas to dzisiaj towar deficytowy. Pęd codziennego życia sprawia, że bardzo często nie mamy kiedy przystanąć, odpocząć, a nawet przygotować posiłku. To właśnie dlatego powstała i zyskuje popularność tzw. dieta pudełkowa. Polega ona na gotowych, odpowiednio opracowanych posiłkach, dostarczanych bezpośrednio do klienta. Jednak w jaki sposób dowieźć dania bezpiecznie, wygodnie,  poporcjowane właściwy sposób? Odpowiedzią są specjalnie dobrane opakowania i pojemniki do diety pudełkowej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="Na czym polega dieta pudełkowa?" tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Dieta pudełkowa to odpowiedź na coraz większe tempo życia oraz wynikającego z niego problemy z właściwym odżywianiem i utrzymaniem wagi. Jak wynika z danych WHO, na otyłość cierpi ok. 400 mln ludzi na całym świecie. Ludzi dotkniętych nadwagą jest cztery razy więcej. Gdy brakuje nam czasu na przygotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków, bardzo często sięgamy po ich zamienniki - fast foody, słodkie przekąski, które charakteryzują się wysoką kaloryczność i niewielką ilością wartościowych składników odżywczych. W efekcie zaczynamy tyć, co odbija się na naszym zdrowiu. Dla wielu, sposobem na przerwanie tego schematu jest właśnie dieta pudełkowa. Serwuje się w niej zarówno ciepłe, jak i zimne dania, które opracowuje się tak, by odpowiadały naszemu zapotrzebowaniu energetycznemu, w odniesieniu do wieku, płci, wykonywanej pracy czy aktywności zawodowej. Posiłki są zwykle dzielone na pięć porcji i dostarczane codziennie do klienta. Podmioty oferujące tego typu produkty, nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że kluczem, obok smacznych i zdrowych posiłków, są odpowiednie pojemniki do diety pudełkowej - dopasowane do rodzaju i specyfiki serwowanej żywności. Dlaczego są one tak ważne?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="Idealne pojemniki do diety pudełkowej, czyli jakie?" tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Nie można zapominać, że opakowania do diety pudełkowej pełnią wiele ważnych funkcji:
  • Ochronną - pojemniki do diety pudełkowej przede wszystkim mają za zadanie zabezpieczać żywność przez czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia, niska lub wysoka temperatura czy dostęp promieni UV. Dania z diety pudełkowej są zwykle przygotowywane z produktów nieprzetworzonych - świeżych owoców i warzyw, które bywają szczególnie zagrożone zepsuciem i utratą cech jakościowych. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór opakowania do diety pudełkowej. Co może się sprawdzić w tym celu? Wyjątkowo praktyczne w tym przypadku będą opakowania do zgrzewu, które pozwalają w wytrzymały i szczelny sposób zapakować posiłki. Dodatkowo, zastosowanie folii do zgrzewania zapewnia odpowiednią ekspozycję produktu.
  • Użytkową - w diecie pudełkowej, mamy do czynienia z pełnoprawnymi posiłkami składającymi się z różnych elementów. Bardzo duże znaczenie dla walorów smakowych i estetyki ma to, aby składniki dania nie trafiły do klienta wymieszane czy zgniecione. Aby uniknąć takich sytuacji dobrym pomysłem może być zastosowanie dzielonych opakowań menubox, które pozwolą odseparować poszczególne elementy zadania i zadbać o ich apetyczną prezentację. Pamiętajmy też, że ważne jest to by posiłek można było wygodnie i higienicznie spożyć, bez względu na okoliczności. W tym celu przydatne będą jednorazowe sztućce dołączone do każdego posiłku. Nieocenione mogą być też serwetki gastronomiczne.
  • Wizerunkową - sprytnie dobrane opakowania do diety pudełkowej to również sposób na budowanie wizerunku dla firmy. Dla przykładu, jeśli naszym klientom zależy na daniach pochodzących z produktów wytworzonych w sposób ekologiczny i zrównoważony, również dostarczane im opakowania powinny spełniać te kryteria. W takiej sytuacji wybierajmy przede wszystkim opakowania ekologiczne.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="#E-8_RWtvbG9naWN6bmUlMjAlM0NhJTIwaHJlZiUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGdW5pcGFjay5wbCUyRnNrbGVwJTJGb3Bha293YW5pYS1jYXRlcmluZ293ZSUyRiUyMiUzRW9wYWtvd2FuaWElMjBkbyUyMGNhdGVyaW5ndSUzQyUyRmElM0UlMjBkaWV0ZXR5Y3puZWdvJTBB" tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W branży gastronomicznej i cateringowej temat ekologii jest coraz częściej i coraz mocniej akcentowany. Rok 2021 przejdzie do historii jako ten, w którym zaczną funkcjonować pierwsze ograniczenia związane z opakowaniami i naczyniami jednorazowymi. Ich miejsce, docelowo będą miały zająć ekologiczne zamienniki wykonane z papieru, mąki kukurydzianej, liści palmowych czy otrąb. Warto zatem już teraz przygotować się na nadchodzące zmiany i szukając idealnych pojemników do diety pudełkowej wybrać przyjazne środowisku pojemniki biodegradowalne (wykonane z recyklingowanego papieru czy PLA) lub pojemniki kompostowalne, które jeszcze efektywniej można poddać utylizacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="Pojemniki do diety pudełkowej - to weź pod uwagę" tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Jeśli chodzi o opakowania do diety pudełkowej, wybór jest naprawdę ogromny. Przy podejmowaniu decyzji warto uwzględnić jednak kilka kwestii:
  • specyfikę dań - pamiętajmy, że różne typy pojemników mogą w różny sposób reagować na zawartość. Jeśli serwuje płynne lub gorące dania, wybierajmy do tego odpowiednio przystosowane opakowania, takie jak np. opakowania na zupę;
  • praktyczność - z jednej strony klienci z pewnością docenią poręczne pudełka na dietę, które łatwo rozpakować, z drugiej, ważne jest by były wygodne w transporcie;
  • materiał wykonania - jak już wspominaliśmy, surowiec z którego powstają pojemniki do diety pudełkowej jest bardzo ważny, zarówno pod względem wyborów podejmowanych przez klientów, jak i pod względem zmian zachodzących w otoczeniu prawnym. Pudełka do diety powinny być zatem eko, ale też wytrzymałe i bezpieczne.
Dieta pudełkowa to hit żywieniowy ostatnich lat. Ma stanowić pyszną i zdrową alternatywę dla popularnych fast-foodów i niezdrowych przekąsek. Szerokie stosowanie tej diety nie byłoby jednak możliwe bez odpowiednio dopasowanych pojemników do diety pudełkowej, które gwarantują łatwą, higieniczną i bezpieczną dostawę.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Udostępnij
Przypnij
Wrzuć
Sprawdź więcej
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach? O jakich zmianach w przepisach dotyczących magazynowania odpadów warto wiedzieć? Co mówi rozporządzenie? Jak prawidłowo magazynować odpady?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje? Jakie korzyści można uzyskać na podstawie dokumentu potwierdzającego recykling? Jakie są jego rodzaje i jak wygląda procedura złożenia wniosku?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku! Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych informuje, że wobec braku przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisy tzw. dyrektywy SUP, od 3 lipca br. nie nastąpią żadne zmiany w dotychczas obowiązujących uregulowaniach w tym zakresie.
Popularne produkty
Przejdź do sklepu
Najnowsze posty
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku!
Copyright 2021 - All Rights Reserved