UniPack

Kategorie Produktów

(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Szukaj

Jak zapakować prezent?

Pakowanie paczek niewiele różni się od pakowania prezentów. W pierwszym chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie zawartości. W drugim o estetyczne wykończenie. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do pakowania. Podpowiadamy jak zapakować prezent i na co warto zwrócić uwagę!

Co jest potrzebne do zapakowania prezentu?

Możliwość obdarowania bliskich jest bezcenna. Uśmiech dziecka lub kogoś bliskiego rozpakowującego prezent, wynagradza trud włożony w świąteczne przygotowania. Jak zatem przygotować się do pakowania prezentów? Oto, czego będziemy na pewno potrzebowali:
  • papier do pakowania,
  • nożyczki,
  • taśmy klejącej,
  • wstążki, sznurek papierowy lub inny element na ostatni szlif w dekoracji. 
Jak widać niewiele potrzeba, aby zapakować prezent. Wystarczy, trochę materiału, taśmy i jakieś ładne wstążki. Oczywiście można dołączyć więcej elementów dekoracyjnych. Jednak warto zachować umiar. Prostota i klasyczny styl opakowania prezentowego będzie dobrym tłem dla jego kluczowej zawartości. 

Jak ładnie zapakować prezent?

Dla osób ceniących sobie prostotę, mamy dobrą wiadomość. Żeby ładnie zapakować nie trzeba wcale fikuśnych ozdób i ponadprzeciętnych zdolności manualnych. Wybieramy odpowiedni papier. Może być to być specjalny papier prezentowy. Możemy też wykorzystać prosty papier do pakowania. Będzie się idealnie nadawał, do tego, aby uzupełnić go własnymi rysunkami. Taraz trzeba tylko odmierzyć powierzchnię papieru. Zawijając prezent, uważajmy na boki opakowania. Musimy je zawinąć w kopertę i zakleić taśmą lub klejem. Zwykła przeźroczysta taśma biurowa może być zastąpiona taśmą dwustronną. Ukryjemy ją w ten sposób, dzięki czemu nasz prezent będzie wyglądał lepiej. Na koniec zostaje wykończenie całej dekoracji. Możemy użyć do tego wstążki materiałowe, sznurka albo kokardy. Ważne, aby pakując prezent pozostawać konsekwentnym, co do kolorów ozdób. 

Jak zapakować niebanalny prezent?

Co zrobić, gdy mamy do zapakowania duży, niewymiarowy prezent? Idealne zastosowanie znajdzie tu folia do pakowania. Potrzebna będzie nam też stabilna podstawa. Może to być specjalny koszyk. Możemy też wziąć zwykły karton, z którego wytniemy okrągłą podstawę. Wystarczy teraz ułożyć na niej prezent, i owinąć wokół niego folię. Na koniec zabezpieczyć wszystko kawałkiem ozdobnego sznurka. 

Jak zapakować pieniądze na prezent?

Gotówka jest uniwersalnym prezentem, z którego ucieszy się każdy obdarowany. Tylko jak wręczyć taki prezent, aby było to właściwe i odpowiednie? Może wystarczyć klasyczna koperta biurowa. Ale skoro wybraliśmy jeden z najmniej wyrafinowanych sposobów na prezent, warto postarać się go urozmaicić. Możemy na przykład wrzucić pieniądze do szklanego słoika i wypełnić go słodkościami. Pomysłowym rozwiązaniem może być zakup pudełka do pizzy i wyłożenie jego środka pieniędzmi w taki sposób, aby przypominały majstersztyk włoskiej kuchni. Całość można też estetycznie zapakować. W rozwiązaniach ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jak zapakować prezent bez szkód dla środowiska?

Opakowanie prezentu trafi w końcu i tak do kosza ze śmieciami. Pamiętajmy zatem, aby zadbać też o środowisko. Wybierzmy takie akcesoria do pakowania, które nie będą obciążeniem dla przyrody.  Szukajmy produktów papierowych. Zamiast folii bąbelkowej, prezent może zabezpieczyć równie dobrze sizal (sianko do pakowania). Jest ekologiczny, a w dodatku bardzo ładnie wygląda. Można wybrać go w odpowiednim kolorze. Kokardę ze sztucznego materiału możemy zastąpić rafią (palmą bambusową).  Sizal i rafia idealnie sprawdzą się przy pakowaniu (nie tylko prezentów). Sięgnijmy po nie, aby zadbać nie tylko o naszych bliskich, ale i o środowisko. 

Przy pakowaniu nie zapomnijmy o najważniejszym

Łatwo jest zapomnieć, że opakowanie jest tylko drugoplanowym bohaterem. Dlatego, oprócz jego estetyki i praktyczności pamiętajmy o tym, że to jego zawartość będzie najważniejsza. Samo opakowanie prawdopodobnie trafi na śmieci. Miejmy zatem też na uwadze, aby po świątecznej gorączce, zadbać o środowisko. Będzie to doskonały prezent zrobiony samemu sobie i wszystkim wokół.
Udostępnij
Przypnij
Wrzuć
Sprawdź więcej
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach? O jakich zmianach w przepisach dotyczących magazynowania odpadów warto wiedzieć? Co mówi rozporządzenie? Jak prawidłowo magazynować odpady?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje? Jakie korzyści można uzyskać na podstawie dokumentu potwierdzającego recykling? Jakie są jego rodzaje i jak wygląda procedura złożenia wniosku?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku! Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych informuje, że wobec braku przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisy tzw. dyrektywy SUP, od 3 lipca br. nie nastąpią żadne zmiany w dotychczas obowiązujących uregulowaniach w tym zakresie.
Popularne produkty
Przejdź do sklepu
Najnowsze posty
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku!
Copyright 2021 - All Rights Reserved