(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Pojemniki na sushi – jakie wybrać i gdzie kupić?

Pojemniki Na Sushi – Jakie Wybrać I Gdzie Kupić?

Choć jeszcze nie tak dawno po kuchnię azjatycką sięgali nieliczni odważni, dziś coraz częściej zaczyna się ona pojawiać na stołach Polaków. Nic w tym dziwnego – mnogość restauracji serwujących japońskie dania oraz dostępność orientalnych składników sprawiają, że nie brakuje osób, decydujących się na pierwsze spotkanie z sushi. Oznacza to, że tego typu lokale gastronomiczne wykazują o wiele większe zapotrzebowanie na opakowania na wynos, niż wcześniej. Nie brak też konkurencji: pojawia się coraz więcej restauracji, które do swojego menu decydują się dołączyć sushi. Co więcej, część klientów po skosztowaniu takiego posiłku nabiera na niego ponownej ochoty – tym razem jednak w postaci samodzielnie przygotowanego dania.

Domowa produkcja sushi – nowy trend

Zamawianie sushi w lokalach gastronomicznych, wraz z dostawą do domu, stało się już na tyle popularnym zjawiskiem, że nikogo nie dziwi. Całkiem niedawno pojawił się jednak nowy, zaskakujący trend, zataczający coraz szersze kręgi. Okazuje się bowiem, że Polacy coraz częściej decydują się na domową produkcję sushi. Co ciekawe – nie zaspokaja ona jedynie potrzeb domowników, a zaczyna wykraczać poza obręb mieszkania czy nawet osiedla.

Popularne staje się bowiem produkowanie w domowym zaciszu sporych ilości sushi, by następnie sprzedawać je na wynos. Do klientów, którzy są zainteresowani tego typu usługami, w większości przypadków należą bliscy takiego domowego producenta oraz ich znajomi. Bez względu jednak na to, komu i w jakich ilościach sprzedaje się domowe sushi, pojawia się zasadniczy problem. Potrzebne są bowiem odpowiednie pojemniki na sushi, by bezpiecznie przetransportować żywność z domowej kuchni do mieszkania zainteresowanej osoby.

Pojemniki na sushi – czym powinny się charakteryzować?

W dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę klienci przykładają do tego, z jakiego materiału wykonane są opakowania na sushi oraz akcesoria do sushi. W wielu przypadkach jest to po prostu papierowe pudełko – w wersji czarnej, lub też Eco/Kraft, przypominającej kolorem papier pakowy lub tekturę. By uatrakcyjnić takie opakowanie, często dodaje się do niego okienko, przez które klient może podejrzeć gotowe danie. Dzięki temu jeszcze przed zakupem lub wypakowaniem posiłku wiadomo, jak wygląda wybrane przez nas sushi.

Nie brak jednak opakowań na sushi, które różnią się kształtem. Z okazji walentynek lub randki można pokusić się o opakowanie na sushi w kształcie serca z pokrywką. W standardzie są natomiast płaskie, plastikowe opakowania na sushi w kształcie prostokąta. Bez względu na to, jakie opakowania wybierzemy, ich atrakcyjność i wygląd powinny być nie mniej istotne, niż funkcjonalność takiego pojemnika. Warto zatem upewnić się, że wybrane pojemniki mogą bezpiecznie posłużyć do transportu sushi, zapewniając potrawie zarówno brak kontaktu z otoczeniem, jak i uniemożliwiając jej przemieszczanie się. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę na przykład opakowania 5-komorowe, ze specjalnymi przegrodami.

Opakowania na sushi – jakie informacje warto na nich umieścić?

Przygotowując domowe lub firmowe opakowania na sushi, warto zastanowić się, jakie informacje powinniśmy na nich umieścić. Przede wszystkim warto rozważyć naklejki „hand made”, informujące o własnoręcznym wykonaniu posiłku – coraz więcej klientów docenia małe lokale gastronomiczne i usługi cateringowe. Taka naklejka, wraz z nazwą naszej firmy czy działalności, może być doskonałą reklamą i zachętą do skorzystania z naszych usług.

Rzecz jasna należy pamiętać o umieszczeniu na opakowaniu na sushi takich informacji, jak lista użytych składników. Dzięki temu klient może dowiedzieć się, co znajduje się w środku – zwłaszcza w przypadku, gdy na pierwszy rzut oka nie jest w stanie rozpoznać części składowych przygotowanego przez nas dania. Ukłonem w stronę klienta będzie także informacja dotycząca potencjalnych alergenów, jakie znajdują się w przygotowanym przez nas daniu.

Pojemniki na sushi – gdzie się w nie zaopatrzyć?

Decydując się na zakup odpowiednich opakowań do sushi, wiele osób wybiera się do lokalnych hurtowni – te jednak mogą być wyposażone tylko w wybrane rodzaje pudełek. O wiele lepszym rozwiązaniem są hurtownie online, w których ofercie znajdują się dziesiątki, a nawet setki rodzajów opakowań do sushi, nie tylko w różnych kształtach, ale i rozmiarach. Dzięki temu możliwy jest swobodny wybór opakowań i zamówienie ich bezpośrednio z domu, bez potrzeby wędrowania po mieście poszukiwaniu idealnych pojemników na sushi, które spełnią nasze wymagania.

Back To Top