(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Przydatne akcesoria do sprzątania na wiosenne porządki

Przydatne Akcesoria Do Sprzątania Na Wiosenne Porządki

Koniec roku wielu osobom bezapelacyjnie kojarzy się z podsumowaniem minionych miesięcy i wybieraniem noworocznych postanowień. W ten sam sposób wiosna w niejednej rodzinie wywołuje jedno, silne skojarzenie. Wiosenne porządki to obowiązkowy punkt programu w wielu polskich domach – i nic w tym dziwnego! Podobnie, jak przyroda budzi się do życia, tak i nam zależy na pobudzeniu do życia naszego mieszkania, domu czy ogrodu i odświeżeniu tych miejsc, by cieszyły oko.

Wiosenne porządki – jak się do nich zabrać?

Pierwszą czynnością, od której powinno się zacząć przygotowania do sprzątania, jest inwentaryzacja. Najpierw należy sprawdzić posiadane zasoby środków czystości, a także stan artykułów do sprzątania – takich, jak gąbki do czyszczenia, miotły czy też wiadra do sprzątania. Jeśli sytuacja tego wymaga, należy wymienić zużyte akcesoria i środki na nowe. Oferuje je każda hurtownia artykułów do sprzątania. Dzięki przygotowaniu sprzętu zaoszczędzimy czas, jaki tracilibyśmy na ewentualne próby sprzątania urządzeniami, pozostawiającymi wiele do życzenia. Konieczne jest również dokładne zlustrowanie wszystkich pomieszczeń, które zamierzamy wysprzątać. Chodzi nie tylko o świadomość, ile pracy nas czeka. Dzięki temu możliwa jest także trzeźwa ocena, jakie środki do czyszczenia lub akcesoria do sprzątania (oraz w jakich ilościach) będą nam potrzebne, żeby wykonać zaplanowane działania.

Akcesoria do sprzątania – jak wybrać odpowiednie?

Wybierając odpowiednie akcesoria do sprzątania, należy mieć na uwadze przede wszystkim powierzchnię, którą zamierzamy doprowadzić do perfekcji. Zupełnie innych środków i akcesoriów wymaga bowiem parkiet, linoleum, panele czy też płytki ceramiczne. Warto pamiętać także o charakterystyce poszczególnych pomieszczeń – w kuchni czy łazience, w strefie mokrej należy zadbać o odpowiednie wyczyszczenie miejsc narażonych na częsty kontakt z wodą, by uniknąć gromadzenia się tam pleśni czy grzybów.

Trzeba też pamiętać o tym, by zadbać o sprzęt elektroniczny, przetrzeć go wilgotną, a następnie suchą ścierką do sprzątania. Można zainwestować także w sprężony gaz do czyszczenia sprzętu elektronicznego – dzięki temu zadbamy o czystość także trudniej dostępnych miejsc, na przykład w klawiaturze komputera. Przed rozpoczęciem mycia podłogi czy też płytek lub paneli, pokrywających ściany, warto upewnić się, czy stosowane środki przeznaczone są do tego typu nawierzchni. Możliwe bowiem, że uniwersalne środki sprawdzą się i wyczyszczą powierzchnie, ale nie w stu procentach. Dedykowane poszczególnym nawierzchniom rozwiązania tymczasem pozwolą równocześnie utrzymać połysk lub też zaimpregnują powierzchnię, co ma znaczenie zwłaszcza przy często eksploatowanych przestrzeniach, jak np. podłoga w przedpokoju czy salonie.

Sprzęt do sprzątania – dlaczego warto zainwestować w dobre akcesoria?

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzątać w domu tym, co akurat jest pod ręką, zdecydowanie warto postawić na dobre, sprawdzone akcesoria do sprzątania. W większości przypadków nie tylko starczają one na dłużej i nie tylko same nie ulegają tak szybko uszkodzeniu, ale – przede wszystkim – nie niszczą powierzchni.

O wiele bezpieczniejsze do ścierania podłogi mokrą szmatką są sprawdzone, wyprodukowane z myślą o bezpieczeństwie parkietu czy paneli mopy do podłogi. Bez względu na to, czy wybierzemy mopy płaskie, z wkładem z bawełny lub mikrofibry, czy też mopy paskowe z wkładem z wiskozy, za ich pomocą jesteśmy w stanie dokładniej wyczyścić podłogę w naszym domu. Z dobrej jakości sprzętem wiążę się jeszcze jeden aspekt – w wielu przypadkach jest on po prostu o wiele wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu. Dzięki temu można zyskać czas, przeznaczony na sprzątanie, a także oszczędzić swoje siły fizyczne, co ma kolosalne znaczenie podczas sprzątania dużej powierzchni domu.

Gdzie szukać artykułów do sprzątania?

Wspomniane powyżej artykuły do sprzątania, a także inne – takie, jak ściągaczki do szyb, gąbki czy zmywaki – najczęściej kupujemy w marketach. O wiele lepiej wyposażonym i właściwym miejscem do zakupu tego typu sprzętu jest jednak hurtownia artykułów do sprzątania. Znajdziemy tam o wiele większy wybór artykułów, nierzadko będą one także o wiele lepszej jakości. Co więcej – istnieje możliwość porozmawiania z pracownikami hurtowni (lub kontaktu z nimi online bądź telefonicznie, w przypadku hurtowni internetowych), dzięki czemu mamy możliwość dopytać o konkretne produkty i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z ich użytkowaniem.

Back To Top