Zapytania
0

0

Koszyk

Kategorie Produktów

Kontakt

Opłata konsumencka – dyrektywa SUP.
Od 01 stycznia 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy wprowadzające w Polsce obowiązek pobierania opłaty konsumenckiej od kubków i pojemników jednorazowych zawierających tworzywa sztuczne.  > Dowiedz się więcej <

Zamknij telefon w klatce, żeby dostać zniżkę w restauracji.

W restauracjach i kawiarniach na całym świecie można zauważyć, że goście często korzystają z telefonów podczas posiłków. W celu poprawy jakości czasu spędzanego w towarzystwie, wiele restauracji postanowiło wprowadzić inicjatywę, która zachęca do odłożenia urządzeń na czas pobytu w lokalu. Jako nagrodę za to, że zostawią swój telefon w klatce lub pudełku, klienci otrzymują zniżkę na rachunek.

Telefon w klatce

Klatka na telefon

Takie rozwiązanie pojawiło się już w Polsce. Na przykład w Gdyni restauracja Casa Cubeddu Ristorante da Domenico wprowadziła pudełka, do których goście mogli włożyć swoje telefony. Restauracja oferowała wtedy 10-procentową zniżkę na zamówienie dla klientów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Celem było zachęcenie do wspólnego spędzania czasu i rozmów podczas jedzenia.

Takie rozwiązanie zyskało na popularności również w innych miastach Polski. Lokale w Lublinie zorganizowały akcję “Inspiruje nas rozmowa”. Inicjatywa zachęcała do odłożenia smartfonów na czas posiłku i wspólnego cieszenia się jedzeniem i rozmową. W ramach akcji restauracje oferowały zniżki na rachunki oraz ładowarki dla urządzeń.

Wdrożenie takiego rozwiązania w restauracji może przyczynić się do stworzenia atmosfery sprzyjającej rozmowom i nawiązywaniu relacji międzyludzkich. Wspólne jedzenie posiłków wpływa pozytywnie na nasz dobrostan psychiczny, a korzystanie z telefonów podczas posiłku może zakłócać tę atmosferę. Dlatego coraz więcej lokali decyduje się na wprowadzenie klatek lub pudełek na telefony i zachęca swoich klientów do odłożenia urządzeń na czas pobytu w lokalu.

Udostępnij
Przypnij
Wrzuć
Sprawdź więcej
Opakowania wielokrotnego użytku. Czy na pewno zwalniają z opłaty SUP? W ostatnim czasie wielu producentów opakowań jednorazowych chcąc umożliwić swoim klientom uniknięcie obowiązku wprowadzenia opłat konsumenckich, przeprowadza dodatkowe badania swoich opakowań plastikowych i próbuje zmienić ich funkcję z jednorazowych na wielokrotnego użytku. Zwykle podstawą deklaracji na wielokrotność użycia jest tylko i wyłącznie badanie potwierdzające możliwość wykonania 125 cykli mycia opakowania w zmywarce.   W świetle obecnie obowiązujących przepisów, opisanych poniżej, takie badanie może okazać się nie wystarczające i narażać lokale gastronomiczne na kary administracyjne z powodu nie zastosowania się do przepisów SUP i wynikającego z nich obowiązku pobrania opłaty od klientów końcowych. Do obowiązków każdego przedsiębiorcy należy dostosowanie swojej działalności do obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, dlatego w przypadku w uznania przez organ kontrolny, że przedstawione badania są niewystarczające aby  być zwolnionym z obowiązku pobierania opłaty SUP, nie będzie możliwości przeniesienia kary administracyjnej na dostawcę opakowań.
Otworzyliśmy nowy showroom! Zapraszamy do świeżo wyremontowanego showroomu! W nowo zaaranżowanej przestrzeni można wygodnie złożyć zamówienie i poczekać na jego odbiór. W międzyczasie można również zapoznać się z licznymi nowościami w naszym asortymencie, zarówno oglądając nowości na półkach jak i pełen asortyment online.
Opłata konsumencka – dyrektywa SUP Od 24 maja 2023 roku obowiązują  w Polsce znowelizowane przepisy ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami z tworzyw sztucznych oraz o opłacie produktowej i rozszerzonej odpowiedzialności podmiotów wprowadzających do obrotu m. in. opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Nowelizacja wynika z implementacji unijnej dyrektywy z 5 czerwca 2019 r., znanej jako dyrektywa SUP.
Popularne produkty
Przejdź do sklepu
Najnowsze posty
Opakowania wielokrotnego użytku. Czy na pewno zwalniają z opłaty SUP?
Otworzyliśmy nowy showroom!
Opłata konsumencka – dyrektywa SUP
Copyright 2024 - All Rights Reserved