Zapytania
0

0

Koszyk

Kategorie Produktów

Kontakt

Opłata konsumencka – dyrektywa SUP.
Od 01 stycznia 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy wprowadzające w Polsce obowiązek pobierania opłaty konsumenckiej od kubków i pojemników jednorazowych zawierających tworzywa sztuczne.  > Dowiedz się więcej <

W co najlepiej zapakować jedzenie na wynos?

Zbliżające się święta mogą być dla branży gastronomicznej kołem ratunkowym. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji postawione zostały bary i restauracje. Dlatego można mieć nadzieję, że wielu klientów postawi w Boże Narodzenie na jedzenie z dowozem. Możemy w ten sposób pomóc swoim ulubionym punktom gastronomicznym. A co te mogą zrobić, aby nie zawieść swoich klientów? Na przykład wybrać takie opakowania na wynos, które zadowolą wszystkie zmysły konsumentów.

Jakie pojemniki cateringowe najlepiej wybrać?

Jedzenie na dowóz stało się ostatnią deską ratunku dla gastronomii. Okres świąteczny może zachęcić wielu klientów do skorzystania z cateringu. Restauracje, które specjalizowały się w serwowaniu posiłków na miejscu powinny uważać, aby nie popełnić błędu, który będzie kosztował zaufanie wiernych klientów. Jakie opakowania najlepiej się sprawdzą w tym zadaniu? 

Sklep Unipack oferuje pełną gamę opakowań i pojemników dla gastronomii. Znajdziemy tu oczywiście też wszystko, co przyda się w przygotowaniach do zamówień jedzenia na wynos. 

  • Menuboxy – to jednorazowe pojemniki niezbędne dla gastronomii i cateringu. Mogą być wykonane ze styropianu lub kartonu. W każdym przypadku charakteryzują się dobrą izolacją termiczną. Są wytrzymałe. A kartonowe menuboxy w dodatku wyglądają estetycznie oraz są przyjazne dla środowiska.
  • Opakowania na sałatki lub surówki – w ramach świątecznych przygotowań są niezbędnym wyposażeniem każdej restauracji i cateringu. Mogą być różnego kształtu i rozmiaru. Wykonane z plastiku, tektury lub papieru pozwalają dostosować się do różnych gustów.
  • Pojemniki na zupy wykonane są z tworzyw sztucznych, papieru, ekologicznej pulpy trzcinowej lub styropianu. Jeżeli zależy nam na 100% szczelności, idealnie spełnią to zadanie pojemniki do zgrzewu
  • Pojemniczki na sosy lub inne dodatki. Do wyboru są pojemniki z różnych tworzyw i dla wielu pojemności. Mogą być przezroczyste albo kolorowe. Niezależnie od tego na jaką estetykę zdecydujemy w swoim cateringu pozwolą zachować najlepsze właściwości jedzenia.

Przy dużym zamówieniu na wynos koniecznie będą torby do wygodnego transportu całego zestawu. Warto postawić na ładne i ekologiczne torby papierowe, które dorównują wytrzymałością torbą z tworzyw sztucznych. Na trudne warunki atmosferyczne najlepiej nadadzą się za to torby foliowe.

Przy tak dużym wyborze, możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego zestawu opakowań do cateringu. Z jednej strony musimy mieć na uwadze ich praktyczność, z drugiej strony trzeba pamiętać o gustach klientów.

Estetyczne opakowania na wynos – czyli jakie?

Wrażenia kulinarne, to nie tylko smak i zapach, ale i wygląd. Nie możemy pozwolić na to, aby jedzenie dostarczone na wynos, było nieestetyczne. Na szczęście, dzięki różnym rodzajom pojemników do wyboru, mamy okazję dostosować je do gustów naszych klientów.

Na przykład opakowania styropianowe idealnie spełniają swoje praktyczne zadanie. Jednak ustępują wyglądem pojemnikom zrobionym z plastiku. Bogactwo oferty utrudnia wybór między naczyniami z tworzyw sztucznych a tymi papierowymi. Te ostatnie wyglądają zawsze elegancko.   

Chcesz zadbać o środowisko? Wybierz ekologiczne opakowania

Nawet jeśli o gustach się nie rozmawia, to coraz częściej słyszymy, że konsumenci rzeczywiście przykładają dużą wagę do ekologii. Aby zyskać ich uznanie – przy jedzeniu na wynos – kluczowe będzie zaopatrzenie się w pojemniki biodegradowalne

Opakowania ekologiczne mają nie tylko estetyczny i naturalny kolor. Poddane kompostowaniu ulegają rozkładowi, dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska. A jak z ich praktycznością? Nie ustępują pojemnikom z tworzyw sztucznych. Nadają się do przewożenia żywności suchej, mokrej i tłustej. 

Dania na dowóz w ładnych i bezpiecznych opakowaniach

Rozmaitość pojemników na wynos umożliwia dostosowanie ich do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że wszystkie opakowania do żywności muszą spełnić odpowiednie wymagania. Dlatego różnice w ich funkcjonalności mogą być dla nas drugorzędne. Każde nada się do transportu żywności. 

Jeśli chodzi o dostarczanie zup na wynos, niezawodną szczelność zapewnią opakowania do zgrzewu. Ale jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu, możemy zaufać standardowym pojemnikom z dopasowanym wieczkiem.

A co z bezpieczeństwem? W czasie pandemii każdy lokal gastronomiczny musi dopilnować przestrzegania najwyższych standardów sanitarnych. W końcu dla restauracji to być albo nie być. Dlatego personel jest wyposażony w środki dezynfekujące, maseczki przyłbice. Dzięki temu klienci mogą bezpiecznie zamawiać jedzenie na wynos.

Inne akcesoria do jedzenia na wynos

Gdy mamy już zorganizowany zestaw potrzebnych naczyń jednorazowych do cateringu, pozostaje zastanowić się, czy nasi klienci nie będą potrzebowali sztućców. W związku z tym, że większość dostaw będzie przywożona do domów, inne akcesoria mogą być zbędne. Ale warto sprawdzić, czy np. nie lepiej wyposażyć się np. w ekologiczne sztućce

Klienci mogą pomóc gastronomii – wybierajmy jedzenie na wynos

Okres świąteczny to doskonała okazja dla nas konsumentów, aby pomóc gastronomii w trudach pandemii. Nie tylko możemy w ten sposób uratować swoje ulubione lokale. Pomożemy też wszystkim, którzy pracują w tej branży. A wszystko to, łącząc przyjemne z pożytecznym. Oszczędzając czas na przygotowania dań świątecznych, zyskamy go więcej dla bliskich.

Udostępnij
Przypnij
Wrzuć
Sprawdź więcej
Opakowania wielokrotnego użytku. Czy na pewno zwalniają z opłaty SUP? W ostatnim czasie wielu producentów opakowań jednorazowych chcąc umożliwić swoim klientom uniknięcie obowiązku wprowadzenia opłat konsumenckich, przeprowadza dodatkowe badania swoich opakowań plastikowych i próbuje zmienić ich funkcję z jednorazowych na wielokrotnego użytku. Zwykle podstawą deklaracji na wielokrotność użycia jest tylko i wyłącznie badanie potwierdzające możliwość wykonania 125 cykli mycia opakowania w zmywarce.   W świetle obecnie obowiązujących przepisów, opisanych poniżej, takie badanie może okazać się nie wystarczające i narażać lokale gastronomiczne na kary administracyjne z powodu nie zastosowania się do przepisów SUP i wynikającego z nich obowiązku pobrania opłaty od klientów końcowych. Do obowiązków każdego przedsiębiorcy należy dostosowanie swojej działalności do obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, dlatego w przypadku w uznania przez organ kontrolny, że przedstawione badania są niewystarczające aby  być zwolnionym z obowiązku pobierania opłaty SUP, nie będzie możliwości przeniesienia kary administracyjnej na dostawcę opakowań.
Otworzyliśmy nowy showroom! Zapraszamy do świeżo wyremontowanego showroomu! W nowo zaaranżowanej przestrzeni można wygodnie złożyć zamówienie i poczekać na jego odbiór. W międzyczasie można również zapoznać się z licznymi nowościami w naszym asortymencie, zarówno oglądając nowości na półkach jak i pełen asortyment online.
Opłata konsumencka – dyrektywa SUP Od 24 maja 2023 roku obowiązują  w Polsce znowelizowane przepisy ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami z tworzyw sztucznych oraz o opłacie produktowej i rozszerzonej odpowiedzialności podmiotów wprowadzających do obrotu m. in. opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Nowelizacja wynika z implementacji unijnej dyrektywy z 5 czerwca 2019 r., znanej jako dyrektywa SUP.
Popularne produkty
Przejdź do sklepu
Najnowsze posty
Opakowania wielokrotnego użytku. Czy na pewno zwalniają z opłaty SUP?
Otworzyliśmy nowy showroom!
Opłata konsumencka – dyrektywa SUP
Copyright 2024 - All Rights Reserved