UniPack

Kategorie Produktów

(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Szukaj

Naczynia jednorazowe na imprezę - czy to dobry pomysł?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Wygoda i funkcjonalność to dwie główne cechy, które sprawiły, że naczynia jednorazowe na dobre rozgościły się nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale również w domu przeciętnego Kowalskiego. W jakich okolicznościach warto zdecydować się na jednorazową zastawę na imprezę? I jak dobrać naczynia jednorazowe do charakteru imprezy? Podpowiadamy![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="Szklana czy jednorazowa zastawa na imprezę - którą wybrać? " tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Dla naszych babć i mam, impreza bez tradycyjnej szklanej zastawy, byłaby nie do pomyślenia. Czasy się jednak zmieniły. Współcześni ludzie, stale zabiegani, większy nacisk kładą na wygodę i praktyczność każdego rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku organizacji imprez. Porcelanowe i szklane talerzyki, szklanki czy kubki, choć wyglądają estetycznie, obecnie nie zawsze są najlepszym wyborem przy różnego rodzaju okazjach. Dlaczego? Przede wszystkim są kruche i bardzo łatwo je stłuc, a chaos zwykle panujący na przyjęciach, sprzyja uszkodzeniom i pojawieniu się niebezpiecznych odłamków. Kubkom czy talerzom jednorazowym upadek, nawet z dużej wysokości, nie jest straszny. Drugą ważną kwestią jest to, że nie każdy posiada w domu ilość naczyń, adekwatną do listy zaproszonych gości - co jest już sporym problemem. Wypożyczenie czy zakup dodatkowej zastawy może być trudne i bardzo kosztowne. Tymczasem naczynia jednorazowe na imprezy różnego rodzaju bez problemu i ponoszenia większych kosztów zamówisz on-line (np. w sklepie internetowym Uni-Pack) czy stacjonarnie. Za jednorazową zastawą na imprezę przemawia też fakt, że po jej wykorzystaniu nie pozostają nam pełne zlewy naczyń do mycia. Zużyte talerzyki, sztućce i kubki wystarczy odpowiednio zutylizować - wrzucając je do odpowiednich pojemników na śmieci bądź kompostując. Pamiętaj jednak, że ta ostatnia opcja dotyczy naczyń biodegradowalnych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="Naczynia jednorazowe na imprezę - jakie masz opcje? " tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Zastanawiasz się, czy naczynia jednorazowego użytku są odpowiednio różnorodne do obsłużenia większej imprezy? Bez obaw! Obecnie, wybór jest naprawdę ogromny. Jakie naczynia masz do wyboru?
  • Talerze jednorazowe - to klasyk, na który decydujemy się przy większości imprez. Obecnie, tego typu talerze dostępne są w różnych kolorach, kształtach i materiałach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealny dla siebie.
  • Kieliszki jednorazowe- czyli odpowiedź na bardziej uroczyste okazje takie jak np. Sylwester czy impreza urodzinowa.
  • Kubki jednorazowe- idealne do różnego rodzaju napojów ciepłych i zimnych.
  • Miski jednorazowe - wielofunkcyjne naczynia, wykorzystywane do podawania zup, ale też sałatek czy deserów.
  • Tacki jednorazowe, które odnajdą się na imprezach plenerowych i grillach,
  • Sosjerki jednorazowe - w sam raz na piknik.
Szeroki wybór dotyczy również materiału, z którego wykonane są naczynia na imprezę. Jeszcze do niedawna, najczęstszym wyborem były te wykonane z plastiku. Wymogi prawne oraz zmiany nawyków konsumentów sprawiły jednak, że popularność zyskały ich ekologiczne odpowiedniki takie jak jednorazowe naczynia biodegradowalne (wykonane np. z PLA, trzciny cukrowej, otrębów) czy jednorazowe naczynia papierowe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vcex_heading text="O czym pamiętać wybierając naczynia jednorazowe na imprezę? " tag="h2"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Skoro producenci opakowań jednorazowych zapewniają tak ogromną różnorodność jednorazowych naczyń, jak wybrać idealne na naszą imprezę? Kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest kilka:
  • charakter imprezy - warto pamiętać, że nie zawsze te same produkty, które nadają się na imprezę o niezobowiązującym charakterze (taką jak grill czy festyn), równie dobrze sprawdzą się np. jako eleganckie naczynia jednorazowe na komunię. Przy doborze zawsze starajmy się zatem uwzględnić specyfikę uroczystości. A zatem, w przypadku pikniku wśród przyjaciół postawmy na klasyczną papierową zastawę, a podczas imprezy dla dzieci - na kolorowe naczynia jednorazowe.
  • podawane dania - kolejnym bardzo ważnym kryterium, które powinno nam przyświecać przy wyborze zastawy jednorazowej na imprezę, jest oczywiście menu. Koniecznie zadbajmy o dostępność takich naczyń, które pozwolą wygodnie i schludnie spożyć gościom różne dania. To z pewnością podniesie komfort zaproszonych.
  • materiał wykonania - od specyfiki menu, powinien też zależeć materiał wykonania zastawy. Trzeba bowiem pamiętać, że tworzywa różnie reagują z temperaturami i składem posiłków. Aby uniknąć poparzenia czy też niepożądanych reakcji chemicznych, do gorących posiłków wybierajmy te naczynia jednorazowe, które są wykonane z papieru lub polipropylenu.   
  • ekologia - przy temacie naczyń jednorazowych absolutnie nie można pominąć tematu ekologii. Dobierając zastawę na imprezę, pamiętajmy, że ostatecznie wszystkie jej elementy zamienią się w odpady. Dokonując wyboru, zwracajmy zatem uwagę na możliwość skutecznego recyklingu. W tym celu zwracajmy uwagę na oznaczenie opakowań.
Jeszcze do niedawna, naczynia jednorazowego użytku kojarzyły się głównie z barami i kawiarniami. Obecnie, po rozwiązania tego typu coraz chętniej sięga się również w gospodarstwach domowych. Naczynia jednorazowe na imprezę to opcja, która w łatwy sposób może uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnościami - m.in. furą brudnych naczyń i ryzykiem uszkodzenia zastawy. Warto zatem je rozważyć, szczególnie, że dzięki ekologicznym materiałom wykonania, nie stanowią one nadmiernego obciążenia dla środowiska.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Udostępnij
Przypnij
Wrzuć
Sprawdź więcej
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach? O jakich zmianach w przepisach dotyczących magazynowania odpadów warto wiedzieć? Co mówi rozporządzenie? Jak prawidłowo magazynować odpady?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje? Jakie korzyści można uzyskać na podstawie dokumentu potwierdzającego recykling? Jakie są jego rodzaje i jak wygląda procedura złożenia wniosku?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku! Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych informuje, że wobec braku przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisy tzw. dyrektywy SUP, od 3 lipca br. nie nastąpią żadne zmiany w dotychczas obowiązujących uregulowaniach w tym zakresie.
Popularne produkty
Przejdź do sklepu
Najnowsze posty
Magazynowanie odpadów – jakie zmiany w zasadach?
Dokument DPR – czym jest i jakie są jego rodzaje?
Przepisy dyrektywy SUP nie wchodzą w życie od 3 lipca 2021 roku!
Copyright 2021 - All Rights Reserved