(22) 750 17 41

unipack@unipack.pl

Naczynia jednorazowe na imprezę – czy to dobry pomysł?

Naczynia Jednorazowe Na Imprezę – Czy To Dobry Pomysł?

Wygoda i funkcjonalność to dwie główne cechy, które sprawiły, że naczynia jednorazowe na dobre rozgościły się nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale również w domu przeciętnego Kowalskiego. W jakich okolicznościach warto zdecydować się na jednorazową zastawę na imprezę? I jak dobrać naczynia jednorazowe do charakteru imprezy? Podpowiadamy!

Szklana czy jednorazowa zastawa na imprezę - którą wybrać?

Dla naszych babć i mam, impreza bez tradycyjnej szklanej zastawy, byłaby nie do pomyślenia. Czasy się jednak zmieniły. Współcześni ludzie, stale zabiegani, większy nacisk kładą na wygodę i praktyczność każdego rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku organizacji imprez.

Porcelanowe i szklane talerzyki, szklanki czy kubki, choć wyglądają estetycznie, obecnie nie zawsze są najlepszym wyborem przy różnego rodzaju okazjach. Dlaczego? Przede wszystkim są kruche i bardzo łatwo je stłuc, a chaos zwykle panujący na przyjęciach, sprzyja uszkodzeniom i pojawieniu się niebezpiecznych odłamków. Kubkom czy talerzom jednorazowym upadek, nawet z dużej wysokości, nie jest straszny.

Drugą ważną kwestią jest to, że nie każdy posiada w domu ilość naczyń, adekwatną do listy zaproszonych gości – co jest już sporym problemem. Wypożyczenie czy zakup dodatkowej zastawy może być trudne i bardzo kosztowne. Tymczasem naczynia jednorazowe na imprezy różnego rodzaju bez problemu i ponoszenia większych kosztów zamówisz on-line (np. w sklepie internetowym Uni-Pack) czy stacjonarnie.

Za jednorazową zastawą na imprezę przemawia też fakt, że po jej wykorzystaniu nie pozostają nam pełne zlewy naczyń do mycia. Zużyte talerzyki, sztućce i kubki wystarczy odpowiednio zutylizować – wrzucając je do odpowiednich pojemników na śmieci bądź kompostując. Pamiętaj jednak, że ta ostatnia opcja dotyczy naczyń biodegradowalnych.

Naczynia jednorazowe na imprezę - jakie masz opcje?

Zastanawiasz się, czy naczynia jednorazowego użytku są odpowiednio różnorodne do obsłużenia większej imprezy? Bez obaw! Obecnie, wybór jest naprawdę ogromny. Jakie naczynia masz do wyboru?

  • Talerze jednorazowe – to klasyk, na który decydujemy się przy większości imprez. Obecnie, tego typu talerze dostępne są w różnych kolorach, kształtach i materiałach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealny dla siebie.
  • Kieliszki jednorazowe– czyli odpowiedź na bardziej uroczyste okazje takie jak np. Sylwester czy impreza urodzinowa.
  • Kubki jednorazowe– idealne do różnego rodzaju napojów ciepłych i zimnych.
  • Miski jednorazowe wielofunkcyjne naczynia, wykorzystywane do podawania zup, ale też sałatek czy deserów.
  • Tacki jednorazowe, które odnajdą się na imprezach plenerowych i grillach,
  • Sosjerki jednorazowe – w sam raz na piknik.

Szeroki wybór dotyczy również materiału, z którego wykonane są naczynia na imprezę. Jeszcze do niedawna, najczęstszym wyborem były te wykonane z plastiku. Wymogi prawne oraz zmiany nawyków konsumentów sprawiły jednak, że popularność zyskały ich ekologiczne odpowiedniki takie jak jednorazowe naczynia biodegradowalne (wykonane np. z PLA, trzciny cukrowej, otrębów) czy jednorazowe naczynia papierowe.

O czym pamiętać wybierając naczynia jednorazowe na imprezę?

Skoro producenci opakowań jednorazowych zapewniają tak ogromną różnorodność jednorazowych naczyń, jak wybrać idealne na naszą imprezę? Kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest kilka:

  • charakter imprezy – warto pamiętać, że nie zawsze te same produkty, które nadają się na imprezę o niezobowiązującym charakterze (taką jak grill czy festyn), równie dobrze sprawdzą się np. jako eleganckie naczynia jednorazowe na komunię. Przy doborze zawsze starajmy się zatem uwzględnić specyfikę uroczystości. A zatem, w przypadku pikniku wśród przyjaciół postawmy na klasyczną papierową zastawę, a podczas imprezy dla dzieci – na kolorowe naczynia jednorazowe.
  • podawane dania – kolejnym bardzo ważnym kryterium, które powinno nam przyświecać przy wyborze zastawy jednorazowej na imprezę, jest oczywiście menu. Koniecznie zadbajmy o dostępność takich naczyń, które pozwolą wygodnie i schludnie spożyć gościom różne dania. To z pewnością podniesie komfort zaproszonych.
  • materiał wykonania – od specyfiki menu, powinien też zależeć materiał wykonania zastawy. Trzeba bowiem pamiętać, że tworzywa różnie reagują z temperaturami i składem posiłków. Aby uniknąć poparzenia czy też niepożądanych reakcji chemicznych, do gorących posiłków wybierajmy te naczynia jednorazowe, które są wykonane z papieru lub polipropylenu.   
  • ekologia – przy temacie naczyń jednorazowych absolutnie nie można pominąć tematu ekologii. Dobierając zastawę na imprezę, pamiętajmy, że ostatecznie wszystkie jej elementy zamienią się w odpady. Dokonując wyboru, zwracajmy zatem uwagę na możliwość skutecznego recyklingu. W tym celu zwracajmy uwagę na oznaczenie opakowań.

Jeszcze do niedawna, naczynia jednorazowego użytku kojarzyły się głównie z barami i kawiarniami. Obecnie, po rozwiązania tego typu coraz chętniej sięga się również w gospodarstwach domowych. Naczynia jednorazowe na imprezę to opcja, która w łatwy sposób może uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnościami – m.in. furą brudnych naczyń i ryzykiem uszkodzenia zastawy. Warto zatem je rozważyć, szczególnie, że dzięki ekologicznym materiałom wykonania, nie stanowią one nadmiernego obciążenia dla środowiska.

Back To Top